DTS - Digital Theatre System

DTS - Digital Theatre System

Digital Theatre Systems (DTS) Digital Surround to system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD, jego ID zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996.

Z pewnego punktu widzenia jest to system podobny do Dolby Digital: kompresja stratna (chociaż algorytm nie ten sam co w DD), z PCM o częstotliwości próbkowania 48kHz, przy max. 24-bitowym próbkowaniu, jednak z powodu mniejszego stopnia kompresji uważa się, że oferuje on wyższą jakość dźwięku niż standardowo używany w płytach DVD Dolby Digital. Płyty z dźwiękiem zapisanym w DTS są swego rodzaju rarytasem.

Może przechowywać dźwięk mono, stereo oraz wielokanałowy (najczęściej 5.1).

DTS ES (6.1)
Zarówno DD EX jak i DTS ES mają dodatkowy tylny głośnik, który umieszczony jest za plecami widza.
W systemie DD EX dodatkowy tylny kanał centralny jest tworzony na podstawie matrycy różnicowej kanałów surround.
W systemie DTS ES dodatkowy tylny kanał centralny może być zapisany jako osobny kanał lub jako sygnał różnicowy na kanałach surround.

Statystyki strony

Wszystkie filmy:
3827
Polskie okładki Blu-ray:
2745
BD-Info [Blu-ray]:
3517
BD-Info [4K Ultra HD]:
464
Video Bitrate [Blu-ray]:
3373
Video Bitrate [UHD]:
364
Skany płyt Blu-ray:
3786
Video Menu:
690
O serwisie

Polski Portal Blu-ray - poral.eu powstał w 2006 roku na którym znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych.

Kontakt   Dostęp   Kolekcja   DVD   HD-DVD   Ericsson

           

e-mail: slawomir@poral.net ⓒ 2006 poral.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.